WhatsApp ve Instagram’da büyük değişiklik!Dünyanın en popüler servisleri arasında yer alan WhatsApp ve Instagram, bilindiği üzere Facebook çatısı altında yer alıyor. Facebook, Instagram’ı 2012’de, WhatsApp’ı ise 2014’te satın almıştı. Hergün binlerce mesajın atıldığı, medya içeriklerinin paylaşıldığı her iki platformla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. WhatsApp ve Instagram’ın ismi değişecek. Facebook böyle bir karar aldı. Peki WhatsApp ve Instagram’ın yeni adı ne olacak? 

WhatsApp ve Instagram son dönemlerde tartışmalarla gündeme geliyor. Instagram’ın beğeni veya diğer adıyla like sayısını kaldırması, büyük tartışmalara neden oldu. Kimi kullanıcılar bu durumun iyi olduğunu savunurken, kimileri ise yanlış bir adım olarak yorumluyor.

WhatsApp’ın ise yeni özelliklerinin beklenenden biraz daha geç aktif edilmesi başka bir tartışma konusu oldu. WhatsApp hakkındaki gelişmeleri veren en büyük haber kaynaklardan biri olan WA Beta Info sitesi yayınladığı köşe yazısında bu konuda yetkilileri eleştirmiş. Gece modunun bir senedir bilinmesine karşın bir türlü tam sürüme geçmediğini, daha birçok özelliğin ise eksik kaldığını belirtmişti. Birçok internet topluluğunda WhatsApp’ın yenilikleri geç yayınlaması kullanıcılar tarafından tartışıldı.

Bu tartışmalar sürerken şimdi ise yeni bir gelişme gündeme damga vurdu. Business Insider’a göre Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ismini değiştirme kararı aldı. WhatsApp’ın adı WhatsApp from Facebook, Instagram’ın adı da Instagram from Facebook olacak.

Her iki uygulama, App Store ve Google Play Store’da yani uygulama mağazalarında bu isimle gözükecek. Biraz daha açıklayıcı olursak, bu isim değiştirme konusu sadece uygulama mağazalarıyla sınırlı. Uygulamaları telefonunuza indirdiğiniz zaman isimleri yine Instagram ve WhatsApp olarak görünecek. Son kullanıcıları etkileyen bir durum yok. Bir Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada her iki servisin kendi parçaları olduğunu belirtmek amacıyla böyle bir karar alındığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir