Volkswagen Turkey resmen kurulduVolkswagen’in kurduğu şirketin sermayesi 943.5 milyon lira olarak belirlendi. Şirket Manisa merkezli olarak kuruldu. Şirketin Türkiye’ye 1.4 milyar euro yatırım yapması bekleniyor.

Volkswagen Türkiye’de üretim yapmak için nihai kararını verdi ve Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi A.Ş. şirketini resmen kurdu. 

Türkiye’de üretim yapmayı planlayan Volkswagen, bugün Ticaret Sicil Gazetesinden yer alan ilana göre, Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurdu.

Ticaret Sicil Gazetesindeki ilana göre, Manisa merkezli şirketin sermayesi 943,5 milyon TL olarak belirlendi. Türkiye’ye yapılacak yatırım miktarının ise 1.4 milyar euro olması bekleniyor.

Şirket  otomobil, kamyon ve her nevi motorlu araç ve nakil vasıtalarının tasarımı, imalatı ve montajı, bunların parçalarının ve komponentlerinin tasarımı, üretimi ve montajı ile tüm bu ürünlerin satışı, ithalatı ve ihracı başta olmak üzere bu konularla ilgili tüm diğer faaliyetleri yürütmek amacıyla kuruldu.

İŞTE TİCARET SİCİL GAZETESİ KAYDI


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir